Filtrele
Kategoriler
Marka
Renk
Beden
Diğer

Gaz Maskesi

Çalışma ortamlarında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Ancak bunlardan en önemlisi kişilerin can güvenliklerinin ve sağlıklarının korunmasıdır. Bu durum hem çalışan hem de işveren açısından oldukça önemlidir. Can güvenliğinin korunması için kullanılabilecek pek çok koruyucu ürün mevcuttur. Bunlardan biri de gaz maskeleridir. Gaz maskesi, koruyucu bir ürün olup kişilerin sağlıkları açısından oldukça önem taşıyan bir üründür.

Gaz Maskesi Fiyatları

Gaz maskesi en genel haliyle sağlık için zarar teşkil eden şeyleri süzen bir süzgeçtir. Öyle ki çalışılan alanlardaki hava kimi zaman sağlığa zararlı olabilecek tozlarla, tehlikeli gazlarla ya da dumanlarla dolu olabilir. Çalışan kişiler yüzlerine taktıkları bu maske sayesinde solunum yaparlar. Böylece ortamın havasında duman, toz, sağlığa zararlı olan buhar ya da gaz benzeri şeyler olsa da kişiler bu süzgeç görevi gören maskelerle nefes alabilirler. Bu maskelerin süzgecinde kimyasal sıvılar, kömür ve pamuk tabakaları yer alır ve süzgeçte bulunan bu maddeler insan sağlığı için zararlı olan şeyleri etkisiz hale getirir.

Gaz Maskesi Nerede Satılır

Geçmiş dönemlerde gaz maskesinin ortaya çıkışı aslında savaş kaynaklı olmuştur. Savaşlarda kimi milletlerin gaz kullanmasıyla maalesef pek çok insan yaşamını yitirmiştir. Böyle gazlardan korunmak için de gaz maskesi yapılmıştır. Gaz maskesini ilk olarak Fransızların yaptığı bilinir. Fransızlar, 1915 senesinde klor gazından korunmak maksadıyla gaz maskesi yapmışlardır. Günümüzdeyse gaz maskeleri oldukça gelişmiş durumdadır. Gaz maskesi, pek çok çalışma ortamında sıklıkla kullanılan, koruyucu bir ürün haline gelmiştir.

Gaz maskesi, iki bölümden meydana gelir. Bu bölümler; maske ve süzgeçtir. Maske denilen kısım yüzü örten kısımdır ve bu kısım yüzü tamamen kapatır. Göz kısmında oldukça büyük bir gözlük yer alır. Gözlüğün üstünde yer alan maşa burnu kapatır ve böylece soluk ağız ile alınır. Süzgeç kısmıysa zehirli olan gazları süzmekle görevlidir. Süzgeçler, maskenin ağzına takılanlar ve çanta gibi taşınanlar olmak üzere iki çeşitten oluşur. Süzgeç içerisinde aktif kömür bulunur ve zehirli olan gazlar bu kömürden geçerek kimyasal bir değişim yaşarlar. Bu sayede gazlar insan sağlığı için zararsız hale gelir.

Gaz Maskesi Satın Al

Çalışılan iş ortamında tozlar, insan sağlığı için zararlı olan buhar ya da gazlar varsa kişiler mutlaka gaz maskesi kullanmalıdırlar. Bu kullanım sağlık açısından oldukça önemlidir. Tozun, tehlikeli buhar ya da gazların direkt solunması pek çok rahatsızlığın başlangıcı olabileceği gibi aynı zamanda kalıcı ve büyük hastalıkların da sebebi olur. Bu nedenle ortamda direkt solunmaması gereken bir hava varsa gaz maskesi mutlaka kullanılmalıdır. Çalışılan ortamdaki havanın durumuna göre en ideal olan maske tercih edilmelidir. Maskenin koruma seviyesi, filtre çeşidi ve ilave koruma materyalleri hassasiyetle incelenmelidir. Çalışma ortamındaki havaya göre en uygun olan ürün seçilmeli ve o ürün kullanılmalıdır. Gaz maskesi kullanmak sonradan büyük sıkıntıların yaşanmasını önler. Çünkü her şeyin başı sağlıktır ve sağlık için gerekli olan koruyucu ürünlerin kullanılması çok ama çok önemlidir.

 

7 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.