Filtrele
Kategoriler
Markalar
Renk
Beden

Bel Destek Kemeri

İnsan vücudu kaslardan, kemiklerden, sinirlerden oluşur. Vücudun her parçasının tanımlaması, bu parçalarda bulunan kas yapısı birbirinden farklıdır. Çalışma sırasında farklı uzuvların korunması için farklı ürünler vardır. Bel destek kemeri de bunlardan biridir. Bel destek kemeri bel bölgesinin korunmasını sağlar. İş güvenliğini sağlayan pek çok ürün vardır. İş güvenliği denilince sadece düşme, çarpma, yangın gibi ihtimaller göz önünde bulundurulmaz. Hareketler sırasında incinme, sakatlanma risklerini önlemek de iş güvenliği kuralları içerisindedir. Çoğu insan yük kaldırma sırasında nasıl hareket edeceğini bilmez. Yük kaldırma bedene en çok zarar veren durumlardan biridir. Doğru hareketler kullanıldığı zaman yük kaldırma sırasında zarar görülmez. Ancak bu esnada bedenin de desteklenmesi gerekir.

Bel Destek Kemeri Nedir?

Bel destek kemeri adından da anlaşılacağı gibi bel kısmını destekleyen bir üründür. Bu kemer ağır yük kaldıran kişilerin bellerinin daha az etkilenmesi için üretilir. Elbise üstüne ya da altına giyilen kemerler, yük kaldırımı sırasında bel bölgesine toplanan yükün azalmasını sağlar. Bel bölgesi vücudun dengesini sağlayan kısımdır. İncinmesi durumunda yatarak tedaviye kadar çalışma yaşamını doğrudan etkileyen sorunlara yol açabilir. Bel bölgesinde bulunan disklerin kayması telafisi zor olan rahatsızlıkları da beraberinde getirir. Sadece beli değil bütün omurga sistemini de desteklerler.

Bel Destek Kemeri Özellikleri

Bel destek kemerleri tek bir bedende üretilmez. Bu kemerler farklı vücut tiplerine uyum sağlamaları için farklı bedenlerde imal edilirler. Bel destek kemeri seçerken beden ölçülerine uyum sağlamasına dikkat etmek gerekir. Bol ya da dar seçilen destek kemerleri koruyucu etki göstermediği gibi, çalışma sırasında da rahat hissettirmez. Bel destek kemeri omuzdan askılıdır. Beli saran bu kemerler desteği omuzlardan alır ve bu askılar ile de aynı zamanda düşmeleri önlenir. Elastik yapıdaki kemerler hareket edildikçe vücudun şekline girerler.

Omuz askıları aynı zamanda kemerlerin ayarlanmasını sağlar. Bu askıların üzerinde uzunluğu ayarlayan aparatlar vardır. Bu kemerlerin temizlenmesi de kolaydır. Makinede yıkanabilen kemerler üretildikleri kumaş gereği çabuk kururlar. Farklı bölgelerde bulunan tutturma aparatları ile açılma riskleri yoktur. Lateks ve polyester katkılı kumaşlardan üretilirler. Ürüne dayanıklılık ve elastikiyet katan kumaşlar tercih edilir.

Bel Destek Kemerinin Önemi

Bel destek kemeri, bedeni en iyi koruyan sistemlerden biridir. Ağır yük kaldırma sırasında birçok risk bulunur. Bunların arasında bel fıtığı, disk kayması gibi ağrılı rahatsızlıklar vardır. Bu rahatsızlıklar kişiyi uzun süre çalışmaktan alıkoyabilir. Hatta tedavileri için ameliyat gerekebilir. Bel destek kemeri, maliyet gibi dursa da yaptıkları iş göz önünde bulundurulduğunda aslında ne kadar gerekli oldukları ortaya çıkar. Bel destek kemeri sadece iş yaşamı içinde olanlar insanlar için ideal bir ürün değildir. Gün içerisinde ağırlık kaldırılması gereken durumlarda da kullanılabilir.

 • Portwest PW80 - Bel Destek Kemeri
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Editörün Seçimi
  • Kampanyalı Ürün
  • 24 Ay Garanti
  • Ücretsiz Montaj
  • Hızlı Kargo
  • Aynı Gün Teslimat

1 adet ürün bulunmuştur.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.