Filtrele
Marka
Renk
Beden

Yangın Battaniyesi 

Yangınlar her an ortaya çıkabilecek durumlardan biridir. Her ne kadar olması en az istenen durum olsa da, yangın riski sürekli vardır. Özellikle iş yerlerinde, evlerde elektrik kabloları nedeniyle çıkan yangınların, kaçak nedeniyle ortaya çıkan istenmeyen sorunların sıkça yaşandığı bilinir. Ne yazık ki buna rağmen yangın konusunda çoğu insanın bilgisinin olduğu söylenemez.

Yangın riski olmasına rağmen, öncesinde alınabilecek tedbirlerle en az hasarla atlatılabilir. Öncelikle özellikle yüksek enerji kullanımının olduğu alanlarda elektrik tesisatının ve yangın ihtimali yaratan bütün kısımların düzenli olarak bakımlarının yapılması şarttır. Bunun dışında yangın ürünlerinin bulunması, can güvenliğini artıran önlemler arasındadır. Yangın teçhizatı denilince akla genellikle yangın tüpleri gelir. Oysa ki yangın battaniyesi de yangın sırasında hayat kurtaran bir üründür.

Yangın Battaniyesi Nedir?

Yangın battaniyesi özel dokulu bir kumaştan üretilir. Yanan yerin üzerine atıldığı zaman hava ile teması keser ve yangını söndürür. Hava yangının büyümesindeki en önemli nedenlerden biridir. Yangın hava almadığı zaman kısa sürede söner. Yangın battaniyesi aynı zamanda yanan alandan kaçmak için de kullanılır. Yangından kaçış sırasında, yanan parçaların koparak doğrudan canlıları etkileme ihtimali yüksektir. Yangın battaniyesi altına girerek bunların etkisinde kalmadan ortamdan uzaklaşılabilir. Yangın battaniyesinin yanmayan özel bir yapısı vardır. Oysa ki birçok kumaş yangın sırasında çabucak alev alır. Yangın battaniyesinin kullanım şekli yangının kapladığı alana göre değişiklik gösterir.

Yangın Battaniyesi Kullanımı

Öncelikle belirtmek gerekir ki, yangın battaniyesi doğrudan yangın söndürmeye yaramaz. Daha çok yangından korunmaya ve küçük yangınları ortadan kaldırma ihtiyaçları için vardır. Küçük alevlerde, alevin üzerine atılan battaniye yangının büyümesini önler. Böylece maddi ve manevi hasarlar en aza iner. Yangından kaçma ihtiyacı olduğu zamanlarda da kullanılır. Yangın battaniyesi kullanımı oldukça basittir. Battaniye satın alındığı zaman içerisinde nasıl kullanılacağına dair detaylar da bulunur. Bu kullanım talimatlarını izleyerek yangın sırasında maksimum güvenlik sağlanır.

Yangın Battaniyesinin Önemi

Gerek iş güvenliği, gerekse kişisel güvenliği sağlama açısından yangın battaniyesi yangın tüpleri kadar önemlidir. Yangın riski olsun olmasın bütün işletmelerin yangın battaniyesi sahibi olmaları gerekir. Yanmaz battaniye olarak da bilinen bu ürünler, iş güvenliğini sağlayan unsurlardan biridir. Yangın battaniyeleri sadece iş yerleri için kullanıma sunulmaz. Evler için de yangın battaniyelerinin alınması avantaj sağlar.

Küçük bir yangın sırasında battaniyeyi yanan alanın üzerine doğrudan örterek yangın söndürülür. Yangın söndürme işini başka malzemelerle bilinçsizce yapmak çoğu zaman yangının daha da büyümesine neden olur. Yangın battaniyeleri üretiminde kaliteli malzemelerin kullanılması bu battaniyelerin etkisini de artırır. Bu da demek oluyor ki battaniyelerin temin edildiği yer de en az kendisi kadar önem taşır. Battaniye ne kadar kaliteli olursa, etkisi de o kadar yüksek olur.

 
 • Yangın Battaniyesi Çantalı
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Editörün Seçimi
  • Kampanyalı Ürün
  • 24 Ay Garanti
  • Ücretsiz Montaj
  • Hızlı Kargo
  • Aynı Gün Teslimat

1 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.