Filtrele
Marka
Renk
Beden
Diğer

Yüz Koruyucu

Çalışma esnasında oluşacak kazaları önler. Çok büyük problemlerin oluşmasını önler. İş sağlığı güvenliğini oluşturur. Tehlikeli işlerde tercih edilir. Kaynak ortamlarında, gözlerin ışınlara karşı korunması sağlanır. Kesi yapılan, maddelerin sıçraması, yüze batması, göze zararı önlenir. İşçilik esnasında ölümlü sonuçların önüne geçmek, oluşacak körlüklerin önüne geçmek, kalıcı yaralanmaların önüne geçerek daha sağlı bir güvenliği sunar. Yüz koruyucu öncelikle göz bölgesi ile yüz bölgesi tamamı, sıvı katı cisim, maddelerin batması sıçraması gibi durumları direk etki etmesini önleyerek insan sağlığını ön planda tutar.

Yeni yasa ile daha verimli ve düzenli iş ortamları için hedeflenen iş sağlığı güvenliği ön planda tutularak insan sağlığı düşünülerek işlerin işleyişi sağlanmaktadır. İş güvenliği uzmanlarınca denetlenen ve iş kazalarının önüne geçmek amacı ile düzenlemeler getirilmiş, sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturulmuştur. Tehlikeli iş alanlarında, işlerin tehlikeli yapısından koruyan verimli iş işleyişlerinin sağlandığı bir ortam yaratılmak amacı ile düzenlenmiş ve ortamın sağlanmış yüz koruyucu kullanım amaçları ile geliştirilmiştir.

 

Yüz Koruyucu Çeşitleri

İş esnasında tehlike oluşturabilecek unsurların önüne geçerek tehlikeyi azamiye indirir. Tehlikeli birçok alanda tercih edilen yüz koruyucu ürünleri yüz bölgesini tümüyle güvene alma amacı taşır.

  • Dalgıç tipi kapalı gözlük

  • Lazer, X ışını, ultra viyole, radyasyon ve infrared işçi gözlükleri

  • Gözlükler

  • Baretler ve ark kaynağı maskeleri ile elle tutulan, başa bağlanan maskeler

  • Yüz sperleri

Yüz koruyucu çeşitleri kullanım amaçlarına göre, her iş yeri için farklı çeşitlilik sağlar. Gözlükler iş sağlığı güvenliği için üç çeşitte amaç sağlar. Taşçı tipi, tozdan koruyucu ve kaynak tipi gözlükler fincan tipine yapılmaktadır. Herhangi bir tehlike anında cama batan cisimlerin göze zarar verilmesi önlenir ve böylelikle camların kolay değişimi sağlanır. Plastik aksamlı muhafazalı gözlükler, plastik siperli ve dökümcü tipi gözlüklerdir. Gözlük çerçevesi elastiktir. Asit, ince toz, duman ve sislere karşı koruma amaçlı kullanılır. Miğferler, başın arka kısmını ve yüzün ön kısmında camdan korunaklı pencere şeklinde koruma sağlanmaktadır. Kaynak miğferleri, enfraruj ışınlarına korunaklı yapıya sahiptir. El siperleri ve yüz siperleri ile de yüz koruyucu özelliği taşır.

Yüz Koruyucu Kullanım Alanları

Kullanım amaçlarına ve iş alanlarına göre farklılık sağlanan yüz koruyucu, çeşitli alanlarda çeşitli işleyişlerde kullanılmaktadır. Presle sıcak demir işleyişlerinde, civatalama işleri, kaynak yapma, öğütme ve ayırma işleri, taş yontma ve şekillendirme işlerinde, lazerle çalışma, ergimiş maddeler ile onların yakınında çalışma, radyant ısı ile çalışma, sıvı spreylerle çalışmalarında kullanılmaktadır. Talaş çıkaran makinalarla yapılan çalışmalar ile talaş toplama işlemleri, asit ve temel çözeltileri ile dezenfektan aşındırıcı temizlik maddeleri ile yapılan işler elle tutulan yüz koruyucular, koruyucu gözlükler ve yüz siperlikleri yüz koruyucu özelliklerini taşır.

7 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.