Filtrele
Kategoriler
Markalar
Renk
Beden
Diğer

Alan Perdesi

Güvenlik sadece kişisel korumayı sağlamak için yapılmaz. Aynı zamanda civar güvenliğin de sağlanması önemlidir. Örneğin bir inşaat alanında, inşaat sahasına dışarıdan girişlerin olmaması için gerekli levhaların konulması kadar, çevrenin de sınırlarının çizilmesi gerekir. Bu sınırlamaları yapmak için özel olarak üretilen malzemeler vardır. Trafik alan perdesi sınır belirleme de kullanılan bir üründür. Bu perde aynı zamanda güvenlik perdesi, ikaz perdesi gibi isimlerle de bilinir. Filelerin amacı girilmesi sakıncalı olan bölgelerin etrafında bir çit oluşturmaktır. Böylece sınırlar net bir şekilde belirlenir.

 

Trafik Alan Perdesi

Trafik alan perdesi dışarıdan kolaylıkla algılanabilir renklerde üretilir. Bu renk aynı zamanda bilinç altında bir ikaz durumu çağrıştırır. Günün her saatinde, karanlıkta görülebilecek şekilde tasalanır. Aynı şekilde rüzgar, kar, güneş, yağmur ve ultraviyole ışınlarına karşı dirençlidirler. Kopmaz malzemeden üretilen alan perdeleri, dayanıklıdırlar. Demir ya da ahşap çitlere göre ise maliyet açısından daha uygundurlar. Maliyetlerinin ötesinde kurulumları da daha kolaydır. Bu perdeler ile kısa sürede bir alan belirlemesi yapmak mümkündür. Trafik alan perdeleri fiy8at olarak da çevreleme yöntemlerinin çoğuna göre daha uygundur. Bu özellikleri de tercih edilmelerinin bir başka nedenidir.

 

Trafik Alan Perdesi Kullanım Şartı

Trafik alan perdesi, adından da anlaşılacağı gibi güvenlik tehdidi yaratan alanların kontrol edilmesinde ve belirlenmesinde önemlidir. Bu perdelerin kullanımı keyfiyete bağlı değildir. İş güvenliğini belirleyen yasalar tarafından kullanımı zorunludur. Örneğin bir inşaat alanında gerekli önlemler alınmadığında ve çalışanlardan biri yaralandığında iş veren doğrudan suçlu duruma düşer. Aynı şekilde o alanda herhangi bir vatandaşın zarar görmesi de firmayı ve iş vereni zor durumda bırakır. İş güvenliği bir ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Gelişmiş ülkelerin tamamında çalışma şartları ve kuralları çalışanların, çevrede bulunan insanların zarar göremeyecekleri şekilde belirlenir.

 

Trafik Alan Perdesi Nerelerde Kullanılır?

Trafik alan perdesi, inşaat alanlarında çalışılan alanın çevrelenmesinde kullanılır. Aynı şekilde inşaatların katları yükseldikçe kat sınırlarına da bu perdelerden kullanılır. Buradaki amaç işçilerin kazara düşmesini engellemektir. İnşaat alanlarında perde kullanılması isteğe bağlı bir durum değildir. Yasal olarak iş güvenliğinin sağlanması açısından zorunludur.

 

Yol yapım çalışmaları sırasında karayolları ve otoyollarında da bu malzeme kullanılır. Hem sürücülerin hem de yayaların dikkatini çekmek ve yapım alanına girmelerini önlemek için alan perdesi ile çevre belirlenir. Ayrıca yol üzerinde bulunan çukur, logar gibi içine düşme ihtimali olan alanların çevrelenmesinde bu malzemeden yararlanılır. Elektrik , su kanalizasyon ve doğal gaz hatları ile ilgili çalışmalarda da çalışma alanının ayrılması için perdeleme yapılır. Ayrıca spor alanlarında seyirci ve saha arasındaki ayrımı yapmak için de perdeleme kullanılabilir. Koşu parkurlarında sınırları koymak, spor alanlarının kullanıma göre ayrılmasında bu perdeler en güzel malzemelerdir.

 • Emniyet Alan Perdesı
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Editörün Seçimi
  • Kampanyalı Ürün
  • 24 Ay Garanti
  • Ücretsiz Montaj
  • Hızlı Kargo
  • Aynı Gün Teslimat

1 adet ürün bulunmuştur.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.