Filtrele
Kategoriler
Marka
Renk
Beden

Trafik Konisi

Günlük hayatınızda birçok alanda karşınıza çıkan koni şeklinde alt kısmı ağırlıklar ile sabitlenmiş cisimlerdir. Yol yapım çalışmalarında sıklıkla karşımıza çıkan koniler trafiği durdurmak ve kesmek için kullanılmaktadır. Pvc malzemesi ile yapılmış olan trafik konisi genellikle parlak renk kullanılarak üretilmektedir. Uyarı levhası olarak günlük yaşantınızın hemen hemen uyarı gerektiren bütün alanlarda kullanılmaktadır.

 

Trafik Konisi ve Önemi

Konilerin en büyük önemi uyarı levhası olarak kullanılmasıdır. Uyarı gerektiren bütün alanlarda trafik konisine ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanan kişi tehlikenin ya da olayın önemli olduğunu belirterek karşı tarafında bu olayı ciddiye alamsı gerektiğini belirtmektedir. Özellikle trafikte kullanılan koniler hayati önem taşım aktadır. Trafik konilerin dikkate alınması olası kazalar ve aksiliklerden korunmanızı sağlar. Dikkat çekici ya da oldukça belirgin renklerden üretilmesi uzaktan fark edilmesini kolaylaştırmak içindir. Reklam tabelası için kullanıldığında bile dikkat çekmek amaçlı büyük ve canlı renklerin kullanıldığını görürsünüz.

 

Kullanım yeri ne olursa olsun trafik konisi görülen her yerde özellikle trafikte dikkat edilmesi gerek bir olay olduğu ve o alana yaklaşırken daha dikkatli olunması gerektiğini unutmayın. Sporcuların eğitim esnasında kullandıkları koniler küçük ebatlarda olmaktadır. Bu yüzden sadece eğitim esnasında kullanılabilir. Akan bir trafikte kullanılan koni hayati önem taşırken diğer alanlarda kullanılan koniler sadece dikkat çekmek amaçlı ve eğitim amaçlı kullanılmaktadır. Hayatınızın en önemli uyarı levhası trafikte kullanılan trafik konisi olmaktadır. Diğerleri sadece uyarı ve dikkat gerektiren olayları anlatmaktadır.

 

Trafik Konisi Ebatlarına Göre Kullanım Alanları

Yaklaşık olarak 5 farklı boyutlarda üretimi yapılmaktadır. En kısa trafik konisi 30 santimetre olarak üretildiği gibi en uzun koni ise 90 santimetre olarak üretilmektedir. Kısa koniler genellikle yol yapım çalışmalarında ya da sporcuların eğitimleri sırasında kullanılmaktadır. 50.70 ve 75 santimetre ebatlarında üretilen koniler uyarı amaçlı trafikte sıkça kullanılan konilerdir. En uzun olan 90 santimetre olan koni genellikle konser ya da etkinlikler de veya iş yeri önlerinde uyarı amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu konilerin başka kullanım alanı ise iş yeri önlerinde reklam tabelası olarak kullanılmaktadır. Reklam tabelaları en uzun koni üzerinde afiş edilmektedir. En büyük koni daha dikkat çekici ve yüksek olduğu için reklam tabelası için en uygun olan konidir.

 

Trafik Konisi Nerelerde Kullanılır?

 
  • Trafik kazalarında trafiğin durdurulması için kullanılır.

  • Araç bozulduğu zaman bekleme esnasında diğer araçlar için uyarı göstergesi olarak kullanılır.

  • Yol yapım çalışmalarında trafiğin kesik olduğunu belirtmek amaçlı kullanılır.

  • İş yeri ve depo gibi yerlerin önüne park edilmesin diye uyarı amaçlı kullanılır.

  • Konser ya da etkinliklerde yer belirtmek amaçlı kullanılır.

  • Ehliyet sınavlarında park yeri testi için sınır belirtmek amacıyla kullanılır.

  • Futbol ya da atletizim sporlarıyla ilgilenen sporcuların antrenmanlarında kullanılır.

4 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.