Filtrele
Markalar
Renk
Beden

Fosforlu Trafik Konisi

Sıradan trafik konisinden farklı olarak fosforlu trafik konisi genellikle gece kullanımı için tercih edilmektedir. Gece karanlığında daha rahat görünmesi için fosforlu trafik konisi tercih edilmektedir. Fosforlu şeritler kullanarak gece karanlığında araçların ışıklarının yansıması ile belirgin olarak gözükmektedir. Fosforlu renkler kullanımı da belirginlik açısından oldukça önemlidir.

 

Fosforlu Trafik Konisi Faydaları

Özellikle gece kullanımı için uygundur. Trafikte gece karanlığında diğer araçların görmesine kolaylık sağlamaktadır. Reklam tabelası olarak kullanılan konilerde de fosforlu şeritler halinde olan koniler daha dikkat çekici olduğu için reklam ilanlarında daha çok kullanılmaktadır. Fosforlu şeritler uzaktan aracın ışığı sayesinde parlayarak uyarı gerektiren bir durum olduğunu belirtir.

 

Fosforlu Trafik Konisi Özellikleri

Farklı boyutlarda olan trafik konileri belirgin renkler kullanarak üretilmektedir. Fosforlu trafik konisi fosforlu renklerden oluşan ve ışık vurduğunda parlayarak dikkat çekici bir uyarı veren şeritler eklenmelidir. Enine ya da boyuna şeritler kullanılmaktadır. Şeritlerin boyutu önemli değildir. Önemli olan daha belirgin bir görüntü sağlayarak gece görüşünü belirginleştirmesidir. Fosforlu koniler için büyük boylarda koniler tercih edilmektedir. Büyük boy koniler fosforlu şeritler daha fazla olduğu için uzak mesafelerden daha rahat görülebilir.

 

Fosforlu tarik konileri özellikle gece kullanımı için üretilen bir üründür. Gündüz kullanımda uygun olduğu için sıradan konilere göre daha çok tercih edilmektedir. Özellikle trafikte ve yol yapım çalışmalarında sıkça tercih edilmektedir. Araçların ışığı yansıması ile birlikte aydınlık bir görünüm sağlayarak uzak mesafelerden bile fark edilerek dikkat edilmesi gerektiğinin uyarısı verilmektedir. Fosforlu şeritleri gece karanlığında parlayarak gece görüşünü üst seviyeye yükselterek olası kazalardan ve olumsuzluklardan korunmayı sağlamaktadır. Araçların mutlaka bagajında bulunması gerekmektedir. En ufak bir arıza özelikle gece yaşandığında aracın belirli uzağına yerleştirilerek diğer araçların uyarılması ve dikkatli olması gerektiği belirtilir.

 

Fosforlu Trafik Konisi Nerelerde Kullanılır?

Bu trafik konileri özellikle trafik te kullanılmaktadır. Çünkü gece trafiğinde belirgin uyarı levhaları konulması hayati önem taşımaktadır. Gece görüşü trafikte mesafe olarak oldukça kısa olduğu için trafik kazalarında belirgin olması için fosforlu trafik konisi kullanılmalıdır. Trafik konileri araçların bagajında bulunması gereken bir araçtır. Her an her yerde araç bozulması olabileceği için uyarı amaçlı trafik konileri kullanmalıdır. Özellikle fosforlu olanları tercih etmelisiniz ki gece karanlığında bile rahatça kullanabilirsiniz. İş yerlerinin ve deponun önüne park edilmemesi sınır belirlemek içinde fosforlu trafik konisi kullanırsanız gündüz rahatlıkla kullanabildiğiniz gibi gece karanlığında da kullanabilirsiniz. Böylelikle araç kullananlar içinde sınırlar rahatça görülebilir. Trafikte kullanımı önemli olduğu gibi yol yapım çalışmalarında da hayati önem taşımaktadır. Yol üzerinde açılan çukurlar ve bozuk yol araç kullananlar için hayati önem taşıyabilir. Uyarı levhalarında fosforlu şeritler kullanımı araç kullananlar için kolaylık sağlamaktadır.

4 adet ürün bulunmuştur.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.