Filtrele

Emniyet Alan Perdesi

Genellikle inşaat alanlarında güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. İnşaat çevresine takılan alan perdesi yoldan geçenlere ya da yolda bulunanlara zarar gelme ihtimaline karşı kullanılmaktadır. Özellikle caddede üzeri olan ya da binaların yakınında olan bir inşaat ise mutlaka alan perdesi kullanılır. İnşaatlarda alan perdesi kullanımın artık zorunludur. İnşaat alanlarında görülen uyarı levhaları kadar alan perdesi kullanımı da oldukça önemlidir. Alan perdesi dayanıklı bir malzemeden yapılmıştır. Kötü hava şartlarına ve yüksek sıcaklığa dayanıklı bir üründür. Plastik yapısı sayesinde ağırlığı ve hacmi olan bir yapıya sahip olmaktadır.

Emniyet Alan Perdesi Nerelerde Kullanılır?

En bilindik kullanım alanı inşaat alanlarıdır. İnşaat alanında katlar yükseldikçe bir anlık dalgınlık sebebi ile ya da yaşanacak en ufak bir aksilikten korunmak maksatlı ile neredeyse tüm inşaat alanını komple cevreler. Genellikle inşaat alanlarında kullanıldığı gibi aslında çoklu kullanım alanı bulunmaktadır. Topluluğun bulunduğu bütün alanlarda sınır belirtmek için kullanılır. İnsanların o sınırı geçmesini engellemek için kullanılan bir üründür. Spor alanlarında sahayı belirtmek için kullanılmaktadır. Yol yapım çalışmalarında belirli bir alanı trafiğe kapatmak ve çalışma olduğunu göstermesi için alan perdesi kullanılmaktadır. Özellikle çukur gibi tehlikeli alanlar uzun süre açık kalması gerekiyorsa etrafına bu perde çekilerek o alana yaklaşmamaları gerektiği belirtilir.  Hemen hemen tehlike içeren tüm alanlarda kullanılır. Tehlike olmayan fakat sınır belirtilmesi gereken geniş alanlarda kullanılabilir. Mesela konser veya toplu organizasyonlarda insanları belirli bir alan içerisinde tutmak gerektirdiğin alan perdesinden yararlanılmaktadır.

Alan Perdesi Ebatları

En ufak en ölçüsü bir metre olduğu gibi boy olarak 50 metredir. Ortalama 200 gram ağırlığındadır. En uzun olanı ve büyük olanı 1 metre 20 santimetre boyu ise 60 metredir. Çeşitli ebatlarda delikleri bulunan alan perdesinin deliklerinin ebatları kullanım alanlarına ve ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. İnşaat alanlarında deliklerin daha küçük olduğu bir perde seçilmeli diğer alanlarda ise büyük deliğe sahip perdeler tercih edilebilir.

Emniyet Alan Perdesi Özellikleri ve Fiyatları

Birçok farklı renklerde üretimi olmasına rağmen genellikle turuncu renk kullanılmaktadır. Renk itibariyle güneş ışınlarından daha az etkilenir. Plastik pvc yapısı ile kötü hava şartlarına karşı dayanıklı bir üründür. İnşaat alanında uzun süreli kalacağı için hem güneş ışığına hem de kötü hava şartlarına dayanıklı olması oldukça önemlidir. Yoksa sürekli yıpranacağı için maliyet bakımında oldukça fazla olacaktır. Buda hem inşaat sahipleri için hem de diğer alanlarda kullanmak isteyen kurumlara bütçe olarak zarar verebilir. Bu yüzden maliyeti düşük fakat dayanıklılığı yüksek bir üründür.

Alan perdesi genellikle büyük şehirlerde inşaat alanlarının çok olduğu ama bir o kadarda sık yerleşim alanları olduğu için inşaatın koruyucusu olarak nitelendirilen bir üründür.  Etrafında gerçekleşecek en ufak bir kazayı koruma amaçlı kullanır.

 

0 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.