Filtrele
Kategoriler
Marka
Renk
Beden

3M Kulaklık

Yüksek seslerin hafifletilerek kulak sağlığına zarar vermesini engellemek amaçlı kullanılan bir üründür. 3M kulaklık tamamen kulak çevresini kaplayarak dışardan gelen darbelere karşıda kulağı korumaya almaktadır. Kulaklık belirli bir seviye üstündeki sesleri hafifletmeli normal sesleri ve konuşma seslerini rahatça duyabilecek şekilde tasarlanmıştır. İş yerinde tüm seslerin engellenmemesi gerektiği için belirli seviyenin yaklaşık olarak 95 desibel ses düzeyinin üstündekilerin kulağa zarar vermesi engellenirken bu sınırın altındaki sesler için normal duyma işlemi sağlamaktadır.

3M Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

Tüm kafa çevrelerine uyumlu kulak yapılarına uygun bir üründür. Baret ile birlikte ya da baret kullanımı olmadan kullanımları mevcuttur. Baret ya da yüz koruma maskeleri ile kullanımında ayrı bir aparat yardımıyla barete sabitlenerek yüz maskesi ile birlikte rahat kullanıma sahiptir. Baret kullanmadan sadece yüz maskesi ile kullanılan kulaklıklar tepe bölgesinde taç şeklinde kulakları tamamen kapatacak şekilde tasarlanmış ürünler tercih edilmektedir. Kulak kısmını çevreleyen bölümde yumuşak sünger malzemesi kullanıldığı için kulağa rahatsızlık vermeden rahat kullanmaya uygun bir üründür. Bu süngerli kısım tamamen kulağı çevreleyen özellikte olduğu için dışardan gelen darbelerin kulağa zarar vermesi önlenmektedir. Ayrıca çalışma esnasında sıçrama olarak csim temas ettiğinde zarar vermesi önlenmiş olmaktadır.

3M Kulaklık Nerelerde Kullanılır?

Yüksek ses içeren fabrika ortamlarında kullanılmaktadır. Hem basıncın hem de birçok makinenin aynı anda çalıştığında çıkaran yüksek sesten korumaktadır. Konuşma seslerini engellemediği için de iletişim rahat sağlanabilmektedir. Ağaç kesme ya da odunculukla ilgilenen kişilerin odun kesme makinasının çıkardığı yüksek sesten korunmak için ve olası sıçrama anlarında yaşanan kazalarda kulak kısmını korumak amaçlı kullanılmaktadır. Bu tür iş yerlerinde baret, vizör ve 3M kulaklık bir bütün halinde kullanılması gerekmektedir. Çünkü komple yüz bölgesini korumaya alarak yaşanacak olan kazalardan kurtulmak için önlem alınmalıdır. İnşaat alanlarında makine kullanan işçilerin baret ile birlikte muhakkak kulaklık kullanmak zorunludur. Barete sabitlene bilen özelliği sayesinde rahat kullanıma sahiptir.

3M Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Baret olmadan kullanımı için baş bantlı 3M kulaklık kullanılmaktadır. Çelik baş bandı tüm baş yapılarına uyum sağlaması için ayarlanabilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Baret kullanılması zorunlu alanlarda ise baş bandı olmayan özel bir aparatla barete sabitlenebilen kulaklık çeşitleri bulunmaktadır.

Kulaklı kullanırken hijyen önemli olduğu için kulaklık ürünü kişiye özel olması gerekmektedir. Belirli zaman aralıklarında temizlik açısında kulak kısmındaki koruyucu malzemenin değişmesi gerekmektedir. Bu malzemenin kulağı tamamen çevreleyen ve sesleri engelleyici köpük veya silikondan üretilmiş olması dikkat edilmesi gerekmektedir. Gün boyunca aşırı yüksek  sese maruz kalmak zamanla kulak sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği için kulaklık kullanımı önem taşımaktadır. Yüksek sese maruz kalan iş yerleri mutlaka bu ürünü bulundurmak ve çalışanlara kullandırmak zorunludur.

14 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.