Filtrele
Kategoriler
Marka
Renk
Beden

Trafik Dubası

Uzun ve plastik bir yapıya sahip genellikle yol kenarlarında yaya ve araç trafiğini ayırmak için kullanılan araçlardır. Keskin virajların belirtilmesi ve araçlar için güvenlik sağlamak için kullanılmaktadır. Kullanılan dubaları yapım malzemesi sayesinde çarpmalara karşı dayanıklılık göstermektedir. Sınır alanı belirtmek için kullanılan trafik dubası ister istemez darbelere maruz kaldığı için dayanıklı yapıya sahip olması önemlidir. Özellikle otopark gibi alanlarda kullanıldığında çarpma olayı kaçınılmaz olduğu için dayanıklı esnek olması önem taşımaktadır.

 

Trafik Dubasının Önemi

Genellikle araçların yayalara ait yola geçmemesi için kullanılmaktadır. Yayaların ve araç sürücülerin can sağlığını korumak için kullanılmaktadır. Bazı durumlarda trafiği düzenleyici etkisine sahip olmaktadır. Yerleştirme düzenine göre araçları belirli bir düzen üzerinde yola devam etmesini sağlamaktadır.

 

Trafik Dubalarının Çeşitleri

Trafik dubası kara yolu üzerinde kullanıyor ise kısa boylu koni şeklinde dubalar kullanılmaktadır. Taşınabilir ve ebat küçük olduğu için yer tasarrufu sağladığından karayolları tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür. Bu ürünler alt tarafında ağırlık olduğu için kolay devrilmez. Fakat çarpmalar karşısında devrileceği için trafikte tehlikeli bir durum yaratabilir. Böyle bir durumda karşılaştığınızda dubanın düzeltilmesini sağlayarak olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Koni şeklindeki koniler hem fosforlu hem de tepe noktasına takılan uyarı ışığı ile dikkat çekici bir görüntü elde edilebilir. Bu dubalar reklam afişi yayınlamasında da kullanışlı bir üründür. Yere sabitlenen elastik yapıdaki dubalar ise araç ve yaya trafiğinin birbirinden ayrılması için kullanılmaktadır.

 

Yapısı itibariyle esnek olduğu için çarpma esnasında eğilerek kırılmayı engelleyecektir. Aynı zamanda araçların zarar görmesini de engelleyecektir. Bu dubaların fosforlu şeritler içermesi aynı zamanda gece kullanımı için uygundur. Hem fosforlu şeritler hem de tepe noktasına konulan uyarı ışıkları sayesinde hem gece hem gündüz dikkat çekici bir ürün haline gelmektedir.

 

Trafik Dubasının Ebatları ve Şekilleri

En küçük ebattaki 30 santimetre olan duba koni şeklinde olan dubalardır. Bu dubalar otoparklarda park yeri alanını belirtmek amaçlı kullanılabilir. Karayollarında daha büyük koni şeklinde olan dubalar kullanılmaktadır. Bunlar 50 santimetreden 75 santimetreye kadar boyutlandırılmıştır. 90 santimetre uzunluğundaki en büyük dubalar ise yola sabitlenerek kullanılan esnek yapılardaki dubalardır. Bu ürünler kalıcı yer belirlemelerinde kullanılmaktadır. Genellikle yaya ve araç yollarını ayırmakta kullanıldığı gibi toplulukların sınır belirlenmesinde de kullanılır.

 

Trafik dubası aslında günlük yaşantınızın her anında karşınıza çıkabilecek ve hayati önem taşıyan araçlardır. Trafik dubalarının bulunduğu kısımlar mutlaka dikkatli davranmanız gereken kısımlardır. Uyarılar ve trafik dubalarının gösterdiği işaretleri dikkate alındığı taktirde yaşam kaliteniz daha da güzel olacaktır. Trafik dubalarının bulunduğu alanlarda dikkatli davranarak ve yapılan uyarıları dikkate alarak olumsuzluk oluşturulabilecek her konuda korunmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden trafik dubaları kullanmak ve kullanılan alanlarda dikkatli davranmak oldukça önemlidir.

4 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.