Filtrele
Marka
Renk
Beden

Tam Yüz Gaz Maskesi

Gaz maskeleri, kullanılacak olan ortama göre çok farklı çeşitlerde yapılmışlardır. Temel yapı aynı olmakla beraber kişilerin hangi maddeden korunacağına, yüzün hangi bölümlerinin korunacağına veya oksijen miktarının ne olacağına göre maske çeşitleri değişiklik gösterir. İşleyiş, kirli havanın maskenin filtresinden temizlenerek geçmesidir. Yarım yüz gaz maskesi ağız, burun ve çene kapatırken tam yüz gaz maskesi ilave olarak gözleri ve yüzü de korur. Hangi maskenin tercih edileceği kişilerin çalışma ortamına göre belirlenir. Kişiler yüz ve gözlerini de korumak zorunda oldukları bir işte çalışıyorlarsa o zaman tam yüz maskelerini tercih etmelidirler.

Tam Yüz Gaz Maskesi Fiyatları

Çalışılan ortamda solunan hava içerisinde dumanlar, buharlar, tozlar veya gazlar olursa ve kişiler tüm bunlara uzun süreli maruz kalırsa çok çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalabilirler. Bu insan sağlığına zararlı olan maddeler başta üst solunum yolları ve akciğer rahatsızlıkları olmak üzere farklı doku hasarlarına ya da kansere dek uzanan farklı hastalıklara neden olabilirler. O nedenle böyle iş kollarında çalışan kişilerin, çalıştıkları ortam göz önünde bulundurularak koruyucu ürün kullanmaları gerekmektedir. Bu ürünlerden biri de toz veya gaz maskeleridir. Bu maskeler havanın içindeki zararlı maddeleri filtre ederler ve insan sağlığına zararsız hale getirirler. Bu nedenle tam yüz gaz maskesi fiyatları uygundur ve bu ürünler iş güvenliğinin temel parçalarından biridirler.

Tam Yüz Gaz Maskesi Çeşitleri

Gaz maskeleri, maskenin yüzde durduğu yere göre iki çeşide ayrılır. Bunlar yarım yüz gaz maskesi ve tam yüz gaz maskesi şeklindedir. Maskedeki filtrelerse ortamdaki gaz tiplerine göre değişiklikler göstermektedir. Yani kişiler hangi tür gazlardan korunacaksa ona uygun filtre seçmelidir. Maskeyi kullanmak kadar maskeyi doğru kullanmak da önemlidir. Maske doğru bir şekilde takılırsa tam manasıyla işe yarar. Tam yüz maskeleri, kişinin yüzünü tamamıyla kapatmalıdır. Bu sayede kimyasal gaz asla içeri girmez. Diğer önemli bir konuysa filtrelerin değişimi konusudur. Eğer filtre dolarsa filtrasyon işlemi yapılamaz. Bu nedenle filtrenin kullanım ömrüne dikkat edilmeli ve gerektiği zaman filtre değişimi yapılmalıdır. Ayrıca maskelerin taşıyıcı alanlarının temizliğine ve maskelerin saklanma koşullarına da dikkat etmek gerekir. Bu konulara anlatıldığı ya da eğitimi verildiği gibi uyulmalı, maskenin temizlik ve saklanma kısmı asla ihmal edilmemelidir.

Tam Yüz Gaz Maskesi Nasıl Çalışır?

Tam yüz gaz maskesi veya yarım yüz gaz maskesi çalışma prensibi olarak aynıdır. Buradaki fark, maskenin taşıyıcı olan kısmının yüzde oturduğu yani kapladığı alandır. Gaz maskelerinin çalışma şekli aynıdır. Genel olarak üç prensipten oluşan koruma yöntemleri vardır. Bu yöntemler tek ya da birlikte kullanılabilir. Maskelerkimyasal gazlardan ziyade biyolojik tehlikeler için kullanılacaksa o zaman ön filtre denilen işlemle havadaki parçacıkların geçişi engellenir. Diğer bir prensipteyse filtreye ulaşan ve insan sağlığı için zararlı olan gaz, filtredeki diğer maddelerle tepkimeye girer ve başkalaşarak zararsız hale gelir. Başka bir yöntemde ise aktif kömür kullanılır ve bu sayede kömür teknik yapısı gereği gözenekli bir hal alır. Oluşturulan bu kömür alanı filtreye gelen zehirli maddeleri tutar. Hangi prensip kullanılırsa kullanılsın temel amaç havadaki zararlı maddelerin etkisiz hale getirilmesidir.

1 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.