Filtrele
Markalar
Renk
Beden

Tam Yüz Gaz Maskesi

Riskli ortamlarda çalışan insanlar için, her şeyden önce firmanın gerekli tedbirleri alması önemli. İşçi sağlığı ve işçi güvenliği, gerçekten personelin ihtiyaçlarını karşılama noktasında büyük bir gereklilik yaratıyor. İş güvenliği yönetmeliklerine uygun olarak davranma noktasında, özellikle solunum yollarını koruyacak tedbirler almak çok önemlidir. Bu konuda hem yarım hem de tam yüz gaz maskesi önemli bir nitelik olarak karşımıza çıkarken, sağlıklı ürünler ve kaliteli tercihler, insanların tercih etmek istediği nitelikli sonuçları göstermektedir.

 

Filtre desteği ile uzun vadeli kullanım konusunda, bu ürün seçeneğinin insanları koruyan bir alternatif yarattığını belirtmek isteriz. Son derece güvenilir ve sağlıklı seçimler noktasında, ürün kalitesini buradaki avantajlarla beraber değerlendirmek çok önemlidir. Fiyatı, kalite avantajları ile buradaki sonuçları en iyi biçimde gözden geçirmek gerekmektedir.

 

Gaz maskeleri, kullanılacak olan ortama göre çok farklı çeşitlerde yapılmışlardır. Temel yapı aynı olmakla beraber kişilerin hangi maddeden korunacağına, yüzün hangi bölümlerinin korunacağına veya oksijen miktarının ne olacağına göre maske çeşitleri değişiklik gösterir. İşleyiş, kirli havanın maskenin filtresinden temizlenerek geçmesidir. Yarım yüz gaz maskesi ağız, burun ve çene kapatırken tam yüz gaz maskesi ilave olarak gözleri ve yüzü de korur. Hangi maskenin tercih edileceği kişilerin çalışma ortamına göre belirlenir. Kişiler yüz ve gözlerini de korumak zorunda oldukları bir işte çalışıyorlarsa o zaman tam yüz maskelerini tercih etmelidirler.

 

Tam Yüz Gaz Maskesi Fiyatları

Kimyasal bir sektör veya gazların yoğun olduğu bir ortamda, özellikle güvenilir ürünlerle birlikte tedbir almak gerekiyor. Solunum yollarını ve akciğerleri koruyacak tedbirler ile birlikte, indirimli fiyatlarla ortaya çıkan fırsat ve avantajlar, insanlar için gerçekten dikkat çekici bir avantaj ve imkân ortaya koymuştur. Koruyucu malzemelerin burada yaratmış olduğu fırsat ve geniş imkânları iyi bir perspektifte değerlendirmek gerekmektedir.

 

Makul derecedeki tam yüz gaz maskesi fiyatları, özellikle bu konuda araştırma yapan insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ekonomik, kullanışlı ve kaliteli bir teknoloji ile burada insanların takip ettiği süreçler önemli bir avantaj yaratmaktadır. En başta da müşteri memnuniyeti konusunda iyi bir perspektif açısı, önemli çözümler ile birlikte insanlara çok ciddi kolaylıklar sağlamaya devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti konusunda burada iyi bir perspektifte önemli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar neticesinde indirimli fiyatlı ürün seçenekleri iyi bir avantaj yaratmış durumdadır.

 

Çalışılan ortamda solunan hava içerisinde dumanlar, buharlar, tozlar veya gazlar olursa ve kişiler tüm bunlara uzun süreli maruz kalırsa çok çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalabilirler. Bu insan sağlığına zararlı olan maddeler başta üst solunum yolları ve akciğer rahatsızlıkları olmak üzere farklı doku hasarlarına ya da kansere dek uzanan farklı hastalıklara neden olabilirler. O nedenle böyle iş kollarında çalışan kişilerin, çalıştıkları ortam göz önünde bulundurularak koruyucu ürün kullanmaları gerekmektedir. Bu ürünlerden biri de toz veya gaz maskeleridir. Bu maskeler havanın içindeki zararlı maddeleri filtre ederler ve insan sağlığına zararsız hale getirirler. Bu nedenle tam yüz gaz maskesi fiyatları uygundur ve bu ürünler iş güvenliğinin temel parçalarından biridirler.

 

Tam Yüz Gaz Maskesi Çeşitleri

Gaz maskeleri, maskenin yüzde durduğu yere göre iki çeşide ayrılır. Bunlar yarım yüz gaz maskesi ve tam yüz gaz maskesi şeklindedir. Maskedeki filtrelerse ortamdaki gaz tiplerine göre değişiklikler göstermektedir. Yani kişiler hangi tür gazlardan korunacaksa ona uygun filtre seçmelidir. Maskeyi kullanmak kadar maskeyi doğru kullanmak da önemlidir. Maske doğru bir şekilde takılırsa tam manasıyla işe yarar. Tam yüz maskeleri, kişinin yüzünü tamamıyla kapatmalıdır. Bu sayede kimyasal gaz asla içeri girmez. Diğer önemli bir konuysa filtrelerin değişimi konusudur. Eğer filtre dolarsa filtrasyon işlemi yapılamaz. Bu nedenle filtrenin kullanım ömrüne dikkat edilmeli ve gerektiği zaman filtre değişimi yapılmalıdır. Ayrıca maskelerin taşıyıcı alanlarının temizliğine ve maskelerin saklanma koşullarına da dikkat etmek gerekir. Bu konulara anlatıldığı ya da eğitimi verildiği gibi uyulmalı, maskenin temizlik ve saklanma kısmı asla ihmal edilmemelidir.

 

Tam Yüz Gaz Maskesi Fiyatları ve Çeşitleri

Tam yüz gaz maskesi veya yarım yüz gaz maskesi çalışma prensibi olarak aynıdır. Buradaki fark, maskenin taşıyıcı olan kısmının yüzde oturduğu yani kapladığı alandır. Gaz maskelerinin çalışma şekli aynıdır. Genel olarak üç prensipten oluşan koruma yöntemleri vardır. Bu yöntemler tek ya da birlikte kullanılabilir. Maskeler kimyasal gazlardan ziyade biyolojik tehlikeler için kullanılacaksa o zaman ön filtre denilen işlemle havadaki parçacıkların geçişi engellenir. Çalışma ortamlarında karşılaşılabilecek bu zararlı gazlardan korunmak için markamız farklı tam yüz gaz maskesi fiyatları ve çeşitleri ile hizmetinizde. Diğer bir prensipteyse filtreye ulaşan ve insan sağlığı için zararlı olan gaz, filtredeki diğer maddelerle tepkimeye girer ve başkalaşarak zararsız hale gelir. Başka bir yöntemde ise aktif kömür kullanılır ve bu sayede kömür teknik yapısı gereği gözenekli bir hal alır. Oluşturulan bu kömür alanı filtreye gelen zehirli maddeleri tutar. Hangi prensip kullanılırsa kullanılsın temel amaç havadaki zararlı maddelerin etkisiz hale getirilmesidir.

1 adet ürün bulunmuştur.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.