Filtrele
Marka
Renk
Beden

Yarım Yüz Gaz Maskesi

Çalışan kişilerin ortamları kimi zaman yapılan iş nedeniyle sağlığa çok elverişli ortamlar olmayabilir. Böyle alanlarda iş sebebiyle ortaya çıkan kimi riskler çalışan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumun olmaması için iş güvenliği malzemeleri kullanılır. Bu malzemeler çalışan kişileri ortamdaki olumsuz durumlar karşısında korurlar ve çalışanların sağlıklarının tehlikeye girmesini engellerler. Bu koruyucu malzemelerden biri de gaz maskeleridir. Gaz maskesi, yapılan iş gereği ortamın havasında insan sağlığına zararlı olan maddeler varsa, bu maddelerin çalışanlara zarar vermesini engelleyen koruyucu bir üründür. Tam ya da yarım yüz gaz maskesi gibi çeşitleri mevcuttur.

Gaz maskesi koruyucu bir üründür ve yapılan işler gereği ortamda bulunan toz, gaz veya buhar gibi sağlığa zararlı olan maddelerin insan vücuduna geçmesini engeller. Solunum koruyucu grubunda olan gaz maskesi, içinde barındırdığı süzgeç sayesinde bu zararlı maddeleri değişime uğratır ve insan sağlığı için zararsız hale getirir. Oldukça eski zamanlardan bu yana kullanılan gaz maskeleri günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır. Kişiler yaptıkları işin niteliğine göre en uygun olan maskeyi seçmeli ve bu maskeyi kullanmayı asla ihmal etmemelidirler.

Yarım Yüz Gaz Maskesi Fiyatları

Gaz maskeleri farklı çeşitlerde ve stillerde olabilir. Bunun temel amacı kullanım alanından kaynaklanmaktadır. Yani yapılan işin niteliğine ve risklerin durumuna göre maskenin türleri de değişir. Yarım yüz gaz maskesi fiyatları ekonomik sonuçlar yaratmakla beraber bu gaz maskeleri; ağız, burun ve çene kapatan maskelerdir. Bu bölgeler kapalı olur ve hava temizlenmesi sağlanır. Maskenin filtreleri kartuş benzeridir ve bu filtreler filtre etmez hale geldiğinde değiştirilir. Buradaki filtre seçimi neye karşı korunma isteniyorsa ona göre seçilir. Yani filtre toza veya gaza uygun olacak şekilde tercih edilir. Sahip olduğu elastik bant sayesinde maske yüze iyice oturur ve sağlığa zararlı olan maddelerin insan vücuduna geçişini önler. Tam yüz maskeleriyse yapım olarak aynı olup ilave olarak yüzü ve gözleri korur. Kişilerin cildinin ve gözlerinin korunmaya ihtiyaç duyulduğu işler için tercih edilir. Her iki türde de amaç havanın filtre edilerek solunmasını sağlamaktır. Bu sayede güvenlik önlemleri alınmış olur ve temiz havalı bir ortamda çalışılabilir.

Yarım Yüz Gaz Maskesi Modelleri

Gaz maskeleri günümüzde çok geliştirilmiş ürünlerdir. İş güvenliğinin temel amacına uygun olacak biçimde yapılmışlardır. Ancak gaz maskesi kullanımı kadar doğru gaz maskesini seçmek de oldukça önemlidir. Bu nedenle gaz maskesi seçmeden evvel öncelikle tehlikenin ne olduğu bilinmelidir. Yani kişi kendini toz, duman ya da gaz gibi etkenlerin hangisinden koruyacaktır? Tehlike durumu belirlendikten sonraysa doğru maske seçimi yapılmalıdır. Maskenin tek defa kullanılıp kullanılmayacağı, tam ya da yarım yüz gaz maskesi olup olmayacağı veya maske sisteminin nasıl olacağı gibi detaylar belirlenmelidir. Ancak bu şekilde doğru ve tam bir korunma sağlanmış olur.

6 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.