Çalışırken Dizlere Dikkat!
dizlik modelleri, iş güvenliği dizlik, dizlik fiyatları
 

Diz yaralanmaları çoğu insanın hayatında en az bir kez (muhtemelen birçok kez) yaşadığı bir durumdur. Özellikle çalışırken veya bir işle meşgulken yapılan diz çökme pozisyonunda yaklaşık vücut ağırlığının %89’u kadar dizlere bir yük uygulanır. Diz üzerinde aşırı kullanım dokuları tahriş edip ciddi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Gün içinde vücudumuzun tüm yükünü dizler çeker. Dizlere binen yükün artması nedeniyle dizleri saran kıkırdaklarda aşınmalar oluşur. Bunu da kemiklerdeki şekil bozuklukları (osteoartrit), ağrı ve hareket kısıtlılığı takip eder.

Diz sağlığını korumanız için dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Kilonuza dikkat edin: Dizinize fazla yük bindirmeyin. Her fazla kilo dizlere yürürken 3 kilo koşarken 10 kilo fazla yük bindirir.
  • Diz kaslarını güçlendirin: Düzenli egzersizle diz kaslarını kuvvetlendirin.
  • Dizinize 90 dereceden fazla bükmemeye çalışın: Dizinizle ayağınızın aynı dizilimde olmasına dikkat edin. Otururken ve kalkarken kollardan destek alarak dizlerinizi fazla kırmamaya çalışın.
  • Doğru ayakkabı kullanımı: Ayakkabıların ayaklara vücudun yükünü anatomik olarak dağıtacak şekilde olması gereklidir.
  • Uzun süre yürüme ve ayakta durmaktan kaçının.
  • Diz çökme gerektiren koşullarında çalışma dizlikleri kullanın.

Her türlü diz çökme konumunda çalışma gerektiren işlerde temizlikçiler, inşaatçılar, tesisatçılar, bahçıvanlar, otomotiv tamircileri, benzin istasyonları, pompacılar, boyacılar, parkeciler vb. tarafından koruyucu dizlik kullanılması gerekir.

Dizlerinizi korumadan çalışma alanlarında %100 güvenlik sağlanamaz!

Diz yaralanmaları ağrılı ve hareket zorlaştırıcı olmaktadır. Çalışırken dizlerin korunmasının önemi de maalesef bilinmiyor. Diz koruyucuları hayatınızı kurtarmaz ancak sizi büyük yaralanmalardan ve hareket sınırlamalarından kurtaracaktır. İleri yaşlarda eklem ağrılarına maruz kalmanızı önleyecektir.

En çok karşılaşılan rahatsızlıklardan biri ise menüsküs yırtığıdır. Menüsküs; dizin her iki yanında bulunan kıkırdağı koruyan ve eklemi sağlamlaştıran C şeklinde olan yapılardır. Dizlik modelleri eklemde kıkırdağı ve kemiği basınca karşı korur ekleme binen yükü dağıtır ve kıkırdağın hasarlanmasını önler.

Farklı dizlik modelleri ile yerde diz üstü çalışmalarınızda rahat edin!

Koruyucu dizlikler, zeminle diz arasında geniş bir yüzey alanı oluşturarak, dizlere uyguladığımız bu ağırlığı dağıtıp, diz kapaklarına aktarılan gücü azaltır ve dizlerimizin çalışma şartlarından dolayı sağlığının korunmasında yardımcı olur. Özel tasarımı sayesinde tüm gün boyunca konforlu ve sağlıklı bir şekilde dizlerinizin üzerinde çalışmanızı sağlayarak işlerinizi hızlandırır.

Gelişen teknoloji ve iş güvenlik ürünlerinin çeşitliliği sayesinde diz yaralanmaları bir nebze olsun sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Yıpranan kıkırdak, kireçlenen diz eklemi ve diz yırtılmaları eski haline döndürülemez hale gelmeden önleminizi alın.

Önlem almak sizi yukarıdaki sorunlardan uzak tutacaktır. Şunu da belirtmek gerekir: Dizinizde herhangi bir problem hissediyorsanız mutlaka doktora başvurmalı daha sonrasında dizlik çeşitlerine göre uygun olanı kullanmayı tercih etmelisiniz. Çalışırken kullanabileceğiniz iş güvenliği dizlikleri ve dizlik fiyatları için tıklayınız.

koruyucu dizlik
Diğer Yazılar
Yeni Yıla Yepyeni Aşçı Ceketler... Yeni Yıla Yepyeni Aşçı Ceketler...
Doğru Kulak Koruyucu Seçmek için 5 İpucu Doğru Kulak Koruyucu Seçmek için 5 İpucu
Hayatı Kurtaran Trafik Güvenlik Ürünleri ve Uyarı Levhaları Hayatı Kurtaran Trafik Güvenlik Ürünleri ve Uyarı Levhaları
İlk Koşul Rahat Giysi İlk Koşul Rahat Giysi
Konforlu Bir Sıcaklık için Termal Ürünler Konforlu Bir Sıcaklık için Termal Ürünler
Tüm Sektörlerin Tercihi "İş Yelekleri" Tüm Sektörlerin Tercihi "İş Yelekleri"
DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.