Filtrele
Kategoriler

3M Yüz Maskesi

Yüz maskesi kimyasal ürünleri kullanırken zararlı maddelerin solunum yoluyla alınmasını engeller. Kumlama çalışmalarında ya da kimyasal gazların açığa çıktığı iş yerlerinde mutlaka 3M yüz maskesi kullanmak zorunludur. Yarım yüz maskesi ya da tam yüz maskesi kullanılan alanların tehlike oranına göre değişim göstermektedir. Komple yüz korumalı maskeler yarım korumalı maskelere göre daha çok koruma sağladığı için solunum yoluyla alınabilecek zararların yanında göze ve cilde zarar gelmesini engellemek için tam yüz maskesi kullanabilirsiniz.

3M Yüz Maskesi Özellikleri Nelerdir?

Ağız ve burun bölümünün tamamen kapatarak solunum yoluyla alınabilecek zararlı maddelerden kurtulmuş olursunuz. Yüz maskeleri kullanımın rahat olması içi filtre özelliğin bulunması önemlidir. Yüz maskelerinin tam ya da yarım olarak kullanılan ürünlerin bakımını iyi yapılması oldukça önemlidir. Baş bölgesini çevreleyen lastikli kemerlerin ayarlanabilir özelliğini kaybetmemesi ve çalışma esnasında gevşeme yapmaması önemlidir. Hiçbir şekilde hava alması mümkün olamaması gerekmektedir.

Filtrelerin bakımı da bu yüzden çok önemlidir. Maske takılı iken nefes alma güçlüğü yaşıyor iseniz filtrenizin değişme zamanı gelmiş demektir. Vakit kaybetmeden hemen filtre değişimi yapılması gerekmektedir. Tam yüz maskesi ya da yarım yüz maskesi takılı iken kullandığınız kimyasalların kokusunu alıyor iseniz mutlaka ortamdan uzaklaşıp maskenizin filtre kontrollerini ve de maskenizin boşluk kısmı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi taktirde zehirlenmelerden ciddi sağlık problemlerine kadar bir çok sorun yaşayabilirsiniz.

3M Yüz Maskesi Nerelerde Kullanılır?

Kimyasal ürünlerin kullanıldığı tüm iş yerlerinde taşlama ya da toz kaplı alanlarda çalışan tüm işçilerin kullanması zorunlu ürünlerdir. Solunum yoluyla alınan ve size zarar verebilecek maddeler bulunan her ortamda muhakkak 3M yüz maskesi kullanılmaktadır. Bu maskelerin bulundurulması ve bakımı için gerekli işlemlerin iş veren tarafından yaptırılması zorunludur. Çalışanlarında bu ürünleri kullanmak zorundadır. Aksi taktirde çalışanlarda kalıcı sağlık sorunları oluşabilmektedir. İş gücü düşmekte hatta zamanla çalışamama seviyesine kadar ilerlemektedir. Bu yüzden koruyucu ekipmanlar ve mutlaka yüz maskesi kullanılması gerekmektedir.

3M Yüz Maskesi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sürekli kullanımlarda belirli periyodlarda yüz maskesi değiştirilmelidir. Değiştirilme zamanının geldiğini yüz maskesinin yüzü çevreleyen elastik yapıdaki kemerlerde gevşeme olduğunda ve eskisi kadar sıkı kavrama yapmadığında yüz maskeleri değiştirilmelidir. Filtre değişimleri belirli aralıklarda muhakkak değiştirilmesi gerekmektedir. 3M yüz maskesi takılı olduğu esnada nefes almak zorluk çekiliyor ise ya da kimyasal kokular alıyorsanız muhakkak fitre değişim yapmalısınız. Filtre değişimine rağmen hala aynı sorunları yaşıyor iseniz yüz maskesini komple değiştirmenizde fayda olacaktır.

Yüz maskelerinin bakımı aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Uzun süreli kullanılan yüz maskeleri belirli bir zamandan sonra yenisi ile değiştirilmelidir. Kimyasal ürünler kullanılan bütün iş yerlerinde bulundurulması ve kullanılması zorunlu olan bu ürünler kullanılmadığı ya da bulundurulmadığı taktirde cezai işlem uygulanmaktadır.

0 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.